poniedziałek, 03 listopad 2014 09:19

Podkarpackie odmówiło podpisania kontraktu terytorialnego

Napisane przez 

Chcemy dalszych rozmów i negocjacji w sprawie kontraktu terytorialnego, gdyż rząd nie przeniósł z protokołu negocjacyjnego do kontraktu wielu istotnych przedsięwzięć. Nie ma między innymi drogi S19 z Kielanówki do Babicy, a bez tej inwestycji kontraktu nie podpiszemy – oznajmił marszałek Władysław Ortyl. - Kontrakt terytorialny nie jest utajniony, ale negocjacje są poufne. Dlatego wcześniej o nich nie mówiliśmy. Jednak poprzez ataki polityków opozycji czujemy się zwolnieni z tej zasady – powiedział marszałek Władysław Ortyl, który przedstawił szczegóły negocjacji kontraktu terytorialnego i powody, dla których zarząd województwa nie chce go podpisać w zaproponowanej przez rząd wersji.

- Nie chcemy podpisać kontraktu w najbliższym terminie, jaki zaproponowała nam strona rządowa, bo nie ma w nim wielu ważnych dla nas inwestycji, między innymi drogi S19 z Kielanówki do Babicy, nie ma projektu Błękitny San o wartości ponad półtora miliarda złotych, nie ma też zjazdów z autostrad, nie zostały także ujęte projekty z zakresu ochrony zdrowia np. zakup sprzętu na potrzeby SOR-ów., ani też droga dojazdowa do lotniska – wyliczał marszałek.

Jak poinformował Ortyl województwo zgłosiło do negocjacji 92 przedsięwzięcia. Z tego 22 zostały wyłączone z pierwszej części negocjacji, były to m.in. projekty z zakresu innowacyjnej gospodarki, transportu lotniczego, które miały być negocjowane później. Przedmiotem pierwszego spotkania negocjacyjnego było więc 70 przedsięwzięć. 47 przedsięwzięć znalazło się w dokumencie przesłanym przez rząd po pierwszej turze rozmów, z czego 18 było na liście podstawowej a 22 na warunkowej.

- Jeżeli do tych 47 dodamy te 22, które będą negocjowane w późniejszym terminie, to wychodzi nam w sumie liczba 69 przedsięwzięć, które są przedmiotem negocjacji. Ale to nie oznacza, że tyle jest projektów, bo pod jednym przedsięwzięciem może kryć się kilka różnych projektów z tego samego zakresu – tłumaczył marszałek. Władysław Ortyl zapewnił, że jest wielkim fanem tej formy współpracy z rządem, jaką jest kontrakt terytorialny i że jest on bardzo ważny dla rozwoju województwa, ale konieczne są jeszcze kolejne rozmowy i ustalenia. - Nie odmawiamy podpisania kontraktu. Prosimy o dodatkowe rozmowy i negocjacje, aby się dowiedzieć, dlaczego z protokołu negocjacyjnego nie ma przeniesionych ważnych przedsięwzięć do kontraktu ramowego – powiedział marszałek.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY