czwartek, 16 październik 2014 15:04

W Pendolino tanio nie będzie

Napisane przez 

Znamy już ceny przejazdu pociągami Pendolino.

Pasażerowie od połowy grudnia zapłacą za bilety w 2 klasie od 49 do 189 zł.

Jednocześnie kolej chce przyzwyczaić podróżnych do wcześniejszego kupowania biletów.

Załóżmy, że kupujemy bilet na pociąg Pendolino między Warszawą a Krakowem. Jeśli zaplanujemy podróż odpowiednio wcześniej, za bilet możemy zapłacić nawet 49 zł – informuje Gazeta Wyborcza.

Od tej kwoty (nazywanej "SuperPromo") rozpocznie się cennik na trasy Pendolino pomiędzy Warszawą a: Krakowem, Katowicami oraz Trójmiastem. W przypadku połączenia Warszawa - Wrocław ceny będą się zaczynały od 59 zł, a na trasach Kraków - Trójmiasto oraz Katowice - Trójmiasto - od 98 zł w jedną stronę.

Po wyczerpaniu puli około 20 najtańszych biletów w sprzedaży będą oferowane te za 70 proc. najwyższej stawki wynoszącej - w przypadku połączenia Kraków - Warszawa za przejazd pasażerowie zapłacą więc 105 zł, bo maksymalna cena biletu na tej trasie sięgnie 150 zł.

Po ich wyprzedaniu pasażerowie będą mogli kupić bilety z tzw. trzeciego koszyka za 80 proc. najwyższej ceny (120 zł przy połączeniu Warszawa -Kraków).

Ostatnią kategorią tańszych biletów będą te za 90 proc. stawki podstawowej, a więc w przypadku trasy Warszawa - Kraków za 135 zł.

Wreszcie po wyczerpaniu wszystkich tańszych biletów w sprzedaży będą już te za tzw. cenę bazową.

Na trasie z Warszawy do: Krakowa, Katowic, Wrocławia oraz Trójmiasta będzie to 150 zł, w przypadku dłuższych połączeń z Trójmiasta do Krakowa oraz do Katowic maksymalna cena biletu sięgnie 189 zł.

Chcąc kupić najtańsze bilety, trzeba je zarezerwować co najmniej dwa tygodnie przed wyjazdem. Bilety będą dostępne w systemie sprzedaży z miesięcznym wyprzedzeniem. W połowie przyszłego miesiąca, gdy zacznie się sprzedaż biletów na pociągi Express InterCity Premium (czyli na Pendolino), uruchomiona będzie również nowa strona internetowa PKP Intercity oferująca rozwiązanie znane pasażerom linii lotniczych. System sprzedaży wyświetli kalendarz wraz z informacją, w jaki dzień i o której godzinie będzie można pojechać taniej.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY