Wydawnictwo Publicus Sp. z o.o.
04-260 Warszawa, ul. Jedwabnicka 1
tel/fax: +48 22 610 10 99 w. 26
Bank Zachodni WBK SA XVII Oddział Warszawa 
08 1090 1753 0000 0001 1981 0954
niedziela, 30 listopad 2014 14:42

AUTOBUS RUSZYŁ W TRASĘ!

Napisane przez 

16 października Autobus Energetyczny wyruszył w trasę. Pierwszym województwem, które odwiedziliśmy, było województwo łódzkie. Bardzo dziękujemy tym gminom, które zgodziły się przyjąć Autobus i pomóc w organizacji pobytu naszego mobilnego centrum edukacyjno-informacyjnego.

Czas też na małe podsumowanie. Kampania w województwie łódzkim trwała trzy tygodnie. W tym czasie gościliśmy w jedenastu miejscowościach: Rawie Mazowieckiej, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Opocznie, Bełchatowie, Zgierzu, Czerniewicach, Szadku, Sieradzu, Radomsku oraz Łasku.

W sumie Autobus odwiedziło ponad 1100 osób. Nasi eksperci udzielili ponad pięciuset porad, organizowali konkursy dla młodzieży w czasie spotkań z uczniami miejscowych szkół.

Teraz zapraszamy mieszkańców województwa wielkopolskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.autobusenergetyczny.pl.

Tajemnice rekuperatora

Otrzymujemy bardzo wiele pytań dotyczących działania poszczególnych urządzeń, znajdujących się w Autobusie Energetycznym. Dlatego w kolejnych naszych spotkaniach z Państwem postaramy się je przybliżyć. Tym razem: rekuperator.

Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Zasada działania rekuperatora jest taka, że ogrzewa on świeże powietrze, napływające do domu, ciepłem powietrza wywiewanego z domu. Inaczej mówiąc – rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji.

Rekuperator, czyli centrala nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła, to – w dużym uproszczeniu – urządzenie składające się z wymiennika ciepła, dwóch wentylatorów, nawiewnego i wywiewnego, oraz filtru powietrza.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia kontrolowany wypływ i napływ powietrza i – co najważniejsze – umożliwia odebranie części ciepła z ogrzanego powietrza wewnętrznego, zanim zostanie ono usunięte na zewnątrz. Ciepło to jest następnie przekazywane powietrzu wpływającemu do wnętrza domu, dzięki czemu odzyskuje się część ciepła, które w wentylacji naturalnej jest bezpowrotnie tracone. Dzięki temu, zmniejsza się zapotrzebowanie na energię do ogrzewania domu, a to oznacza konkretne oszczędności. To istotna zaleta tego typu wentylacji.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY