Wydawnictwo Publicus Sp. z o.o.
04-260 Warszawa, ul. Jedwabnicka 1
tel/fax: +48 22 610 10 99 w. 26
Bank Zachodni WBK SA XVII Oddział Warszawa 
08 1090 1753 0000 0001 1981 0954

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 85.

czwartek, 24 lipiec 2014 20:05

LIGA PODWYŻSZONEGO RYZYKA

Napisane przez 

Wojewoda mazowiecki wciąż nie jest zadowolony z działań władz Legii Warszawa, mających na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas rozgrywek. Główny zarzut dotyczy braku konsekwencji w zwalczaniu stadionowego chuligaństwa.

Może to mieć decydujące znaczenie, szczególnie w przypadku zbliżających się rozgrywek w ramach III ligi, gdzie młodzież z Łazienkowskiej zagra m.in. z Polonią Warszawa i łódzkim Widzewem II.

Derby znów wracają do stolicy, a wraz z nimi problem pseudokibiców. Wciąż wspominane są bowiem wypadki sprzed roku, gdy chuligani sympatyzujący z Legią Warszawa przerwali mecz IV ligi ŁKS Łomianki – Polonia Warszawa. Z obawy przed podobnymi zamieszkami zdecydowano także o zmianie miejsca rozgrywania meczu przedostatniej kolejki z Bzurą Chodaków, który ostatecznie odbył się na obiekcie Polonii przy ul. Konwiktorskiej. W nadchodzącym sezonie, w stolicy i okolicach (Legia II swoje mecze rozgrywa w Sulejówku) odbędą się na pewno cztery spotkania podwyższonego ryzyka – derby oraz mecze z Widzewem II Łódź.

Wraz z początkiem lipca Legia rozpoczęła wśród swoich kibiców akcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa na stadionach oraz poza nimi. „Chcemy ten poziom bezpieczeństwa podnieść jeszcze bardziej, po to, aby nie dawać argumentu wszystkim tym, którzy chcieliby piętnować kibiców na zasadach odpowiedzialności grupowej. Piętnujemy indywidualne złe zachowania. Wiemy, że niebezpieczne sytuacje to margines. Chcemy jednak wykluczać te zachowania, które rzutują na wizerunek Legii, a zwłaszcza jej kibiców jako całości” – czytamy na stronie klubu.

– Jesteśmy pod ogromną presją środowiska – zapewnia nas Izabela Kuś, rzecznik klubu. Presja presją, ale klub w poprzednim sezonie zdecydował się na ufundowanie Polonii dodatkowej ochrony oraz sam zwiększył dwukrotne liczbę ochroniarzy w czasie meczu przeciwko Widzewowi. – Okazało się to jednak zbyteczne – kwituje Kuś. Kwestia bezpieczeństwa jest monitorowana nie tylko przez władze Ekstraklasy, ale i województwo mazowieckie. – Troszczymy się nie tylko o Legię, ale także o rozgrywki na terenie całego województwa. W tym temacie zaobserwowałem wyraźny postęp w kwestii bezpieczeństwa – podkreślił w rozmowie z PAP Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Władze województwa wciąż mają jednak zastrzeżenia dotyczące m.in. braku konsekwencji wobec grup kibicowskich, które mimo zaostrzonych wymogów bezpieczeństwa wnoszą na obiekty sportowe (poza sekcją piłki nożnej, Legia ma także m.in. siatkarską i koszykarską) transparenty z obraźliwymi hasłami oraz materiały pirotechniczne. Rozgrywki ekstraklasy rozpoczęły się w połowie lipca, a III liga wystartuje w sierpniu.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY