Wydawnictwo Publicus Sp. z o.o.
04-260 Warszawa, ul. Jedwabnicka 1
tel/fax: +48 22 610 10 99 w. 26
Bank Zachodni WBK SA XVII Oddział Warszawa 
08 1090 1753 0000 0001 1981 0954

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 88.

piątek, 27 czerwiec 2014 00:22

SKRYTYKUJ I ZOSTAŃ JUROREM 39. FESTIWALU FILMOWEGO W GDYNI!

Napisane przez 

10 czerwca rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na recenzje i wideorecenzje, towarzyszącego kampanii społecznej „Skrytykuj!”. Dwoje nastolatków w ramach nagrody zasiądzie w jury młodzieżowym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Polski Instytut Sztuki Filmowej promuje w ten sposób świadomą dyskusję o kinie wśród młodych widzów.

Kino według Ciebie!

Do 10 sierpnia młodzież może wziąć udział w konkursie „Skrytykuj!”. Zadaniem nastolatków jest opublikowanie na stronie Skrytykuj.pl własnej recenzji dowolnego filmu w formie pisemnej bądź wideo. Co tydzień najciekawsze prace nagradzane będą książkami i filmami DVD, a dwoje laureatów konkursu dołączy do składu młodzieżowego jury, które już po raz drugi wybierze najlepszy film konkursu głównego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Podczas ubiegłorocznej edycji licealiści wyróżnili Tomasza Wasilewskiego za film „Płynące wieżowce”.

Sklej to!

Młodzi internauci mogą też tworzyć własne memy i rozsyłać je znajomym oraz zamieszczać w serwisach społecznościowych. 10 najbardziej popularnych memów jest codziennie nagradzanych kodami dostępu do serwisu IPLEX.

Platforma skrytykuj.pl

Wszystkie konkursy organizowane są na portalu Skrytykuj.pl. Tam też młodzi krytycy znajdą materiały pomocnicze: Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów. W swoich subiektywnych komentarzach ambasadorzy kampanii – Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Katarzyna Zielińska, Joanna Kulig, Tomasz Schuchardt, dr Jacek Wasilewski i Monika Brodka – odwołują się niemal do wszystkich elementów, z jakich składa się dzieło filmowe, od scenariusza przez zdjęcia, scenografię i kostiumy, aż po montaż i dźwięk. Strona stanowi ponadto forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.

Co powiesz o filmie?

W powszechnym przekonaniu jedyne, co można zrobić po seansie, to opowiedzieć fabułę filmu. – Młodzież chce się nauczyć języka filmowego, żeby też później z innymi bardziej profesjonalnie rozmawiać, móc powiedzieć coś więcej niż tylko, że film był „fajny” – ocenia krytyczka filmowa, Anna Bielak. – Język filmowy ma swoje zasady, ma swoją gramatykę, tak jak język polski, czy inny język, jakiego uczymy się w szkole. Trzeba się tego nauczyć, by móc czytać film, tak jak czyta się książkę. Warto znać klasykę kina, tak jak zna się klasykę literatury. W dzisiejszym świecie jest to tak samo ważna wiedza. Może nawet momentami ważniejsza, ponieważ żyjemy w rzeczywistości obrazów. – dodaje. Kampania społeczna PISF ma na celu uwrażliwienie młodzieży na język filmu i kultury audiowizualnej poprzez rozwijanie u nastolatków umiejętności rozpoznawania zabiegów właściwych kinu i tego, na jak różne sposoby można je wykorzystywać.

Edukacja filmowa w PISF

Kampania społeczna „Skrytykuj!” w naturalny sposób rozszerza działalność edukacyjną PISF prowadzoną w programach Filmoteka Szkolna i Akademia Polskiego Filmu. Instytut poprzez udostępnione kanały komunikacji, daje nastolatkom możliwość wyrażenia swoich opinii o oglądanych na co dzień filmach, wierząc, że przyczyni się to do promowania świadomej dyskusji o kinie wśród młodzieży.

Czas start!

Akcja rozpoczyna się 10 czerwca i zakończy się 10 sierpnia. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 15-19 lat. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronie Skrytykuj.pl.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej „Skrytykuj!” jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

PARTNERZY